O NÁS

Pěvecký sbor Českolipský Evergreen vznikl v roce 2010 a byl založen bývalými členkami Českolipského dětského sboru. Postupem času se k nám přidaly další zpěvačky a později dokonce i několik mužů. V současné době má náš sbor téměř 40 členů.


Úzce spolupracujeme s nemocnicí Česká Lípa, kde pravidelně zpříjemňujeme pobyt pacientům na oddělení LDN.

Také jsme pro sdružení Maternitas uspořádali vystoupení v zařízení pro seniory v Novém Boru, kam se určitě rádi vrátíme.

Nejvíce vystoupení nás vždy čeká ve vánočních časech, kdy pravidelně vystupujeme na vánočních trzích v Ambitu muzea v České Lípě, účastníme se spolu s ostatními sbory vánočních koncertů (např. Česká mše vánoční od J. J. Ryby, Česká mše koledová od A. Hradila, Truvérská mše od P. Ebena...) a nezapomínáme ani na samostatná vystoupení s vlastním repertoárem. Pravidelně zpíváme např. v Husitském kostele v České Lípě.

Poslední dva roky také spolupracujeme se ZUŠ v Žandově, s jejímž dětským pěveckým sborem jsme nahráli CD. Pravidelně a velmi rádi vystupujeme na jejich akcích, kdy pro nás vždy vytvoří skvělé zázemí. A vždy nás zde čeká velmi vstřícné publikum. 

Také jste nás mohli slyšet na akcích Vodního hradu v České Lípě.


Rok 2019 

byl velmi bohatý na koncerty i vystoupení s dalšími sbory. Hned v únoru jsme přijali pozvání na degustaci vín v Žandově, kde jsme již tradičním hostem a velmi rádi se této akce účastníme. V březnu nás čekal charitativní koncert pro UNICEF tamtéž. 

V květnu jsme zazpívali na zámku v Zákupech na setkání regionálních organizací pro tělesně a zdravotně postižené Tvoříme duší a v červnu jsme nevynechali ani Noc kostelů. Společně s dalšími dvěma sbory jsme vystoupili v děkanském kostele sv.Jakuba Většího v České Kamenici.


Hned následující úterý 17. prosince jsme udělali radost hlavně sobě, když jsme se svými písněmi navštívili oddělení LDN nemocnice v České Lípě.

Velkému zájmu publika se těšil i náš samostatný koncert 20.prosince v kostele Mistra Jana Husa v České Lípě,kdy návštěvníci svým dobrovolným vstupným přispěli i na opravy této krásné památky. A to nebyl koncert poslední, před námi byl ještě v Malé Bukovině, kam opravdu rádi jezdíme za skvělým publikem. 27.prosince bylo toto naše vystoupení přenášeno on-line přes webové stránky obce.

Vánoční repertoár, který byl tentokrát plný novinek i tradičních koled, jsme začali připravovat na nedělním soustředění 8. září a 17.listopadu. Letošní vánoční turné bylo opravdu na vystoupení bohaté. Slyšet jste nás mohli na několika místech.

Začali jsme 7.prosince již tradičně na vánočních trzích v Ambitu českolipského muzea a ještě týž večer jsme společně s Babínami di Doksy vystoupili v kostele sv Jiljí na Bezdězu. Hned následující víkend jsme byli součástí sboru, který nacvičoval Rybovu Českou mši vánoční. 13.prosince jsme ji zazpívali v kostele Narození Panny Marie v Kravařích a v sobotu v Žandově v kostele sv. Bartoloměje.Zkoušíme 1x týdně od 17:00 do 19:00 hod. v Crystalu v České Lípě.

Uměleckým vedoucím našeho sboru je Václav Filip, DiS.