O nás

Pěvecký sbor Českolipský Evergreen vznikl v roce 2010 a byl založen bývalými členkami Českolipského dětského sboru. Postupem času se k nám přidaly další zpěvačky a dokonce se objevil i první mužský člen, který, jak doufáme, nezůstane dlouho mezi námi sám. V současné době má náš sbor více jak 20 členů.

Jsme pořadatelem sborového festivalu Česká Lípa Cantat, který se koná již od roku 2013.

Úzce spolupracujeme s nemocnicí Česká Lípa, kde pravidelně zpříjemňujeme pobyt pacientům na oddělení LDN.

Také jsme pro sdružení Maternitas uspořádali vystoupení v zařízení pro seniory v Novém Boru, kam se určitě rádi vrátíme.

Nejvíce vystoupení nás vždy čeká ve vánočních časech, kdy pravidelně vystupujeme na vánočních trzích v Ambitu muzea v České Lípě, účastníme se spolu s ostatními sbory vánočních koncertů  (např. Česká mše vánoční od J.J.Ryby, Česká mše koledová od A.Hradila, Truvérská mše od P.Ebena..) a nezapomínáme ani na samostatná vystoupení s vlastním repertoárem. V roce 2018 vánoční koncert proběhl v Husitském kostele v České Lípě a také jsme dostali pozvání do kostela sv.Václava v Malé Bukovině.

Poslední dva roky také spolupracujeme se ZUŠ v Žandově, s jejímž dětským pěveckým sborem jsme nahráli CD. Pravidelně a velmi rádi vystupujeme na jejich akcích, kdy pro nás vždy vytvoří skvělé zázemí. A vždy nás zde čeká velmi vstřícné publikum.

Také jste nás mohli slyšet na akcích Vodního hradu v České Lípě.

I v roce 2019 se připravujeme na další vystoupení, za sebou již máme degustaci vín v Žandově, stejně jako charitativní koncert pro UNICEF tamtéž. Také jsme zazpívali na zámku v Zákupech na setkání regionálních organizací pro tělesně a zdravotně postižené Tvoříme duší a nevynechali jsme ani Noc kostelů. Společně s dalšími dvěma sbory jsme vystoupili v děkanském kostele sv.Jakuba Většího v České Kamenici.

V současné době nacvičujeme nový vánoční repertoár, který bude plný novinek i tradičních koled. Vše začalo na nedělním soustředění 8. září, které v listopadu zopakujeme. Abychom Vám co nejvíce zpříjemnili vánoční svátky.

 

Zkoušíme 1x týdně od 16:30 - 18:30hod. na Euroškole v České Lípě.

Uměleckým vedoucím našeho sboru je Václav Filip, DiS.

 

Kontaktovat nás můžete na:

tel.: 720 544 888, 777 946 304